🐉Dungeony

Probojuj se přes hordu monster až k bossům! 🤺

Na serveru toho máme mnoho, ale dungeony to je opravdu asi nejzajímavější věc na Skyblocku. Zde ti vysvětlíme o čem to je, a jak na to!

Jak se do dungeonů dostanu?

Do dungeonů se dostaneš portály na /dungeony, kliknutím na NPC vidíš co v jakém dungeonu je a jestli ho máš odemčený. Dungeony si odemykáš pomocí levelu farmaření (více zde 👉 Farmáky), hned s prvním levelem se ti odemkne první dungeon - Skeletal.

Skeletal Dungeon

Je to dungeon který má každý hráč po zakoupení prvního levelu ve /farmareni.

Itemy

Na crafting itemů je vždy potřeba blueprint, ten padá z každého moba jiný. Potřeba je tedy 1x Blueprint, 1x Skeletal Soul a 1x Enchanted Bone (kost musí být ta z dungeonu). U armoru je potřeba mít jiný item místo kosti - Jawline pro helmu, Ribcage pro chestplate, Pelvis pro kalhoty, a Femur pro boty. Potom je to stjené jako u itemu a opět to musí být varianta Enchanted.

Mobové

Samotný dungeon je ze všech nejlehčí, a nachází se v něm 3 typy skeletonů a 1 boss.

Z mobů padají jak kosti, tak z každého tipu padá i jeden specialní item na craftění armoru. Z každého skeletona padá to co má jako blueprint, taže z skeletona co má meč padá meč.

Boss

V tomhle dungeonu se nachází náš černokněžník Tulachan, který je také spojen se skeletony. Můžete z něho získat loot, co se nachází v dungeonů z normálních mobů, ale i jeho specialní kosu neboli Tulachan's Scythe. Samotný boss se spawnuje každou hodinu po zabití a nachází se v obří katedrále ve Skeletal Dungeonu.

Slime Dungeon

Samotný dungeon ti nabídne možnosti pokračovat dále v dungeonu. Dungeon ti nabídne několik arén ve kterých se nachází různé tipy slimů.

Doly

V dungeonu taky můžete najít různé speciální orečka, které vám pomůžou v craftingu talismanů. Názvy samotných óreček a jak jdou po sobě:

Adamantine ➤ Jasper ➤ Shungite ➤ Sulfide ➤ Ruby ➤ Malachine ➤ Opal ➤ Pyrite

Jak taky se může dát pochopit, tak takový Jasper je o dost jednodušší na získání než třeba Pyrit.

Itemy

V samotném dungeonu se nenachází armor. Pouze zbraně - Slime sword, Slime Scythe a Slime Staff. Ale pomocí dropů ze slimů můžete vycraftit základní kámen pro talismany a to je slime core a díky němu a pomocí všech oréček v dungeonu můžete vycraftit hlavní item pro talismany a to je talisman core (více informací o talismanech nalezneš zde 👉 Talismany)

Mobové

Ve dungeonu se nachází až 5 tipů slimů - Common Slime, Mage Slime, Healer Slime, Warrior Slime a Lava slime.

Common slime - žádny speciální efekt.

Mage slime - šance když se trefí na slowness, a padá z něho Staff blueprint.

Healer slime - Nedává damage, ale healuje ostatní slimy.

Warrior slime - Nejsilnější slime, má vlastní meč (může padnout jako blueprint)

Lava slime - Nedává takový damage, ale má otravnou vlastnost - při hitu zapaluje. Padá z něho Slime Scythe.

Boss

Jak už bývá zvykem, tak každým dungeon má i vlastní bosse. Tady to je takzvaný a nebojácný King Gelard. Boss má otravnou věc díky které vás během boje ¨něco jako sní¨ - neboli vás chytne a nemůžete nic dělat (maximálně si dát healy atd.). Z bosse vám může padnout i King Gelard's Axe. Sekera jako taková dává větší damage než ostatní toolky, ale dávejte pozor na to, že se jedná o sekeru nikoli o meč.

Na pokračování nápovědy se pracuje, děkujeme za pochopení! ❤

Last updated